Архітектор бізнес-процесів
Семен Соха

Запуск реклами Facebook

Інструкція з рекламування

Вітаю! Мене звати Семен Соха, я засновник двох бізнесів: бізнес-маркетингового агентства «Matis and Mary» та освітньої компанії «Clever Study». У бізнесі я вже 10 років, за цей час наростив базу досвіду, зокрема в запуску різних рекламних кампаній. Вважаю рекламування одним з необхідних інструментів для просування бізнесу, запускаю рекламні кампанії для своїх бізнесів і раджу вам.

Усім учасникам вебінару «Витратив 289 000 грн за 2 місяці на рекламу — заробив 0 — вкладаю ще», що дослухали до кінця, дарую інструкцію з корисними порадами по налаштуванню реклами у Facebook. Тут не буде універсальної рекомендації для всього, проте маю декілька корисних лайфхаків, якими користувався сам і хочу поділитися з вами.

Розглянемо такі етапи створення і запуску реклами у Facebook

Визначення аудиторії

Налаштування оголошення

Бюджет

Оптимізація реклами у Facebook

Проходження модерації

Визначення аудиторії

  • Будь-що, що ви робите у бізнесі, повинне розпочинатися з аналізу і ґрунтовної підготовки. Реклама не може бути успішною без вашого розуміння цільової аудиторії. Якщо вам бракує часу на вивчення аудиторії, беріть найбільш широку по критеріям: стать, вік, ГЕО для тесту. Коли матимете перші результати від реклами, обрізайте аудиторні сегменти. Додавайте інтереси аудиторії різними мовами, оскільки інколи Facebook не показує всього списку, прописаного українською.

Чудово, якщо ви впорядкуєте набір соціальних і демографічних параметрів
потенційного покупця і складете детальний портрет ЦА. Один з дієвих
методів – «метод персон». Крім нього є другий підхід Jobs To Be Done. В цьому
випадку треба розуміти проблему цільової аудиторії, яку вирішує оффер і на
підставі цього визначать «болі», інтереси і мотивацію людей, яким
потрібно показати вашу рекламу.

Налаштування оголошення

  • Наступний етап — правильний вибір цілі. Перед визначенням варто проаналізувати, що рекламують конкуренти. Для цього перейдіть у бібліотеку реклами Meta: https://www.facebook.com/ads/library/.


  • Оберіть країну, оголошення якої ви хочете дослідити, рубрику і шукайте за ключовими словами чи рекламодавцями.

Створення оголошень

Визначивши ціль, можемо переходити безпосередньо до створення реклами. Щоб вона була ефективною раджу звернути увагу на декілька нюансів.
  • Назва групи рекламних оголошень повинна бути інформативною, оскільки вона згодом буде показуватися в статистиці та звітах.
  • Текст на зображенні має бути мінімальним, не більше 20% від площі картинки, інакше Facebook може суттєво знизити охоплення. Можна додати комбінацію реквізитів, на які люди найбільше реагують, і показувати саме її.
  • Обов’язково додайте URL сайту, на який буде перенаправлено людей, що натиснули на рекламу. Це має бути сторінка без редагування або автоматичного завантаження файлів. Також можна використовувати посилання з UTM-мітками, що допомагають відстежувати ефективність реклами на вашому сайті.
  • Заклик до дії: кнопка, натиснувши яку, користувач потрапить на ваш сайт. Обирайте назву кнопки залежно від ваших цілей.

Робота з плейсментами

Плейсмент — місце під рекламу — повинно бути ретельно вивченим і правильно налаштованим.

У розділі «Місця розміщення» на рівні групи оголошень є два варіанти налаштування:

  • Автоматичні розташування — встановлені за замовчуванням. Система самостійно обирає, де показувати рекламу, та оптимізує місця розташування залежно від результатів. 

  • Вибір місць розміщення вручну — тут ви можете самостійно обрати потрібні плейсменти і відключити непридатні. Це варто використовувати, якщо ви хочете показати рекламу тільки на конкретних платформах або плейсментах і знаєте, для чого вам це потрібно.

Робота з плейсментами

  • стрічки у Facebook, Instagram, Messenger;
  • історії і відео Reels у Facebook, Instagram, Messenger;
  • In-Stream у Facebook і Instagram;
  • пошук і статті тільки у Facebook;
  • повідомлення тільки в Messenger;
  • програми і веб-сайти Audience Network.

Рекомендую відключати Audience Network, тому що ви не можете
контролювати зовнішні майданчики партнерів Facebook, їх тематику і
якість трафіку. Інші плейсменти слід обирати на підставі типу
рекламованого продукту та тих креативів, які ви можете створити.

Бюджет

Як не «прогоріти» в фінансах на рекламу і використовувати їх максимально ефективно? Мінімальний бюджет показу реклами за 1 день — 5$ або його еквівалент в обраній вами валюті. Якщо у вас не преміум-продукт, то варто розпочинати тест реклами з мінімальним бюджетом і далі збільшувати його залежно від результатів. Проте якщо бюджет дозволяє, можете провести так зване спліт-тестування, що полягає у паралельному запуску двох рекламних кампаній з однією змінною (текст чи креатив).

Рекламу можна показувати безперервно або за встановленим графіком показу, але з графіком результат значно гірший, не рекомендую.

Facebook може для вашого оголошення автоматично підбирати ставку і брати участь у конкретних аукціонах, щоб отримати максимальну кількість показів, кліків або переходів. Якщо необхідно, встановіть контрольну ціну або максимальну ставку під час показу. У цьому випадку штучний інтелект FB намагатиметься утримати середню ціну кліка в межах заданого значення. Якщо цей параметр не вказати, система намагатиметься отримати максимум кліків або показів у рамках денного бюджету

Оптимізація реклами у Facebook

Незмінно важливий пункт для отримання хорошого результату — оптимізація реклами. Щоб платити за кліки менше, ваші оголошення повинні перемагати в аукціонах Facebook не за рахунок високої ставки, а завдяки високій актуальності реклами. Рекламна платформа дає перевагу більш якісним оголошенням, навіть із меншою ставкою за клік чи покази.

Аукціони Facebook

Для чого Facebook робить аукціони і що це таке? Мета аукціону — показати людині ту рекламу, яка їй буде найцікавішою та корисною. Тому перевагу отримують оголошення, на які, на думку штучного інтелекту Facebook, користувачі ймовірніше кликатимуть, а не ігноруватимуть, приховуватимуть чи скаржитимуться на них.

Переможець аукціону Facebook визначається за поєднанням трьох факторів:

  • Ставка — це сума, яку рекламодавець готовий заплатити за показ свого оголошення. 


  • Приблизна частота дій — це ймовірність того, що користувач натисне на оголошення і здійснить конверсію після переходу на посадкову сторінку. 


  • Якість реклами — це комплексна оцінка відповідності змісту оголошення та рекламованого продукту інтересам конкретного користувача.

Реальна ціна за клік залежить від результатів аукціонів. А на їх перебіг впливають такі фактори:

  • вибір плейсменту;
  • стратегія ставки;
  • CTR креативів;
  • точність націлення;
  • час показу реклами;
  • оцінка актуальності оголошень.

Саме тому не ігноруйте налаштування реклами: продумуйте кожну деталь, вивчайте можливості платформи, тестуйте різні варіанти, щоб створити якісний продукт, який дійсно приноситиме користь.

Для ще більшої ефективності контролюйте частоту показів оголошень. Уникайте надмірного показу реклами одним і тим самим користувачам, а також виключайте за допомогою аудиторій тих, хто вже натискав на вашу рекламу.

Проходження модерації

Новостворена реклама відправляється на модерацію, яка зазвичай триває до 24 годин, але для нових облікових записів цей процес може бути довшим. Після схвалення модерації не припиняйте працювати з рекламою — вона сама себе не зробить. Обов’язково стежте за аналітикою, але не очікуйте швидких одноходових продажів, оскільки таргетована реклама не працює за тиждень.

Результати залежать від вашого офера, налаштувань реклами та креативів. Проте пам’ятайте: продає не реклама — продаєте ви!

Головне правило реклами — це тестування. Те, що «не зайшло» одній аудиторії, може спрацювати для іншої.


Якщо вам потрібна більш детальна консультація, звертайтеся до мене напряму, і ми разом знайдемо найкращі методи просування вашого бізнесу. Успіхів у просуванні вашої справи!

Замовляйте зворотній дзвінок
Phone-2_animated
БРИФ
Замовляйте зворотній дзвінок