Email-маркетинг: тренд чи важливий інструмент для бізнесу?
Перший електронний лист був надісланий Реєм Томлінсоном у 1971 році, який перевернув історію комунікації. Відтоді, розвиток стрімко пішов вперед, і зараз існує таке явище, як електронна розсилка, що дозволяє швидко і легко комунікувати виробникам і споживачам. Заходячи на електронну пошту, ми бачимо сотні повідомлень від різних сайтів, компаній, магазинів тощо. Тож що переважає більше — email-маркетинг як тенденція, чи як дієвий інструмент для розвитку бізнесу?
Що таке це таке?
Email-маркетинг — це маркетингова стратегія, якою передбачається електронна розсилка листів до цільової аудиторії. Головна мета — це масова розсилка email для побудови стосунків зі споживачем і налагодження лояльного ставлення. Це надсилання рекламних листів, щотижневих бюлетенів, повідомлень-нагадувань, інформаційних листів, спеціальних пропозицій тощо.
Цікавий факт: За статистикою 33% маркетологів щодня надсилають електронні листи. А на кінець 2023 року дохід від електронної розсилки сягав майже 11 млрд.
Статистика. Джерело: https://www.statista.com/statistics/812060/email-marketing-revenue-worldwide/
Переваги
Обов’язково пропишіть контент-план. Ваші нові дописи будуть приходити споживачам у вигляді повідомлень, тому краще не спамити кожну хвилину. Оптимальний варіант — 1-3 пости на день. Так про вас і не забудуть, і ви не будете виглядати настирними. До речі, тут можете скористатися функцією відкладеного постингу. Одразу прописати кілька дописів наперед і проставити, коли вони мають виходити на вашому каналі за календарем і часом.
Економія часу і грошей. В порівнянні з іншими каналами рекламування, витрати на email-маркетинг — це велике заощадження. До того ж електронні повідомлення легко автоматизуються. Вам треба лише налаштувати на початку, а програма надсилає все сама. Звісно, що в процесі потрібне слідкування, але все це практично і легко.
Збільшення продажів. Email-маркетинг — це спосіб наштовхнути користувача на покупку, використовуйте ефект дефіциту, унікальну пропозицію, знижки, щоб пришвидшити процес. Знову ж таки, персональне звернення покаже користувачу, що він особливий, і що пропозиція саме для нього. Також це може залучити тих споживачів, які давно не здійснювали покупки, якщо їм нагадати про вашу компанію листом.
Email-маркетинг — це необхідний інструмент для бізнесу, який є економічно вигідним, ефективним і зручним для розвитку.
Принцип роботи
Масова розсилка email працює дуже просто. Наприклад, ви робите користувачу корисну пропозицію, в ході якої просите залишити його контакти (пошту). Все — у вас є можливість налагодити з ним комунікацію через листування в email.
Важливо! Ви маєте надсилати цільові та цікаві саме цьому користувачу листи. Якщо це буде звичайний спам або не відповідатиме його запитам/інтересам, він швидко відпишеться від розсилки.
Акціонні. Їх мета — продати, це можуть бути повідомлення про розпродажі, акції, знижки тощо.
Тематичні. Їх мета — зацікавити, вони знайомлять споживача з вашим бізнесом або продукцією. Також, таке листування підвищує лояльність споживача.
Тригерні. Їх мета — залучити, викликати емоцію, це індивідуальні повідомлення, наприклад, як привітання зі святом.
Транзакційні. Їх мета — надіслати від вас швидкий зворотний зв’язок. Це автоматичні оголошення, наприклад, що замовлення успішно оформлено.
Важливо! Ви маєте надсилати цільові та цікаві саме цьому користувачу листи. Якщо це буде звичайний спам або не відповідатиме його запитам/інтересам, він швидко відпишеться від розсилки.
Як досягти високої ефективності від email листування?
Email-маркетинг — це щодня 306 млрд повідомлень у всьому світі (Statista), серед яких безліч ваших конкурентів. Треба вміти бути кращими за них, тому ми підготували для вас поради, щоб масове листування було ефективним.
Зберіть власноруч базу споживачів до яких будуть націлені листи. Так ви точно будете знати, що ваші повідомлення потрапляють до цільової аудиторії.
Деякі компанії нехтують цим фактом і закуповують готову базу аудиторії. Так, це швидко, але в реальності не дієво, бо з великою ймовірністю, що там немає потрібного сегмента користувачів. До того ж такі оголошення часто закидуються у розділ «Спам».
Після того, як ви зібрали потрібну базу, краще провести чистку. Це дозволить видалити недієві, не справжні, повторювані або не правильні пошти. Тоді ваші листи будуть надходити тільки реальним користувачам.
Налаштуйте SPF, DKIM і DMARC. Це також зайвий раз надасть підтвердження споживачу, що ваші повідомлення надходять з відповідного домену.
Важливо! Це допоможе не потрапляти до спаму і захистить репутацію домену.
Важливо, регулярно перевіряти репутації електронної пошти компанії. Ви це можете зробити в сервісі Postmaster Tools, що пропонує Gmail. З його допомогою можна прослідкувати чи не потрапляє електронна розсилка у спам, чому вона може не доставлятися, чи безпечна вона тощо.
Використовуйте у листах до споживачів різні відео, гіфки, анімації, фото тощо. Це підвищить залученість до змісту, зробить оголошення цікавішими. До того ж так легше сприймати інформацію — візуально, ніж читати великий текст без жодних додатків.
Інструменти для створення електронної розсилки
Тож, як ви розумієте, email-маркетинг важливий спосіб для розвитку бізнесу і це не просто тренд. Зібрали кілька корисних платформ, що можуть допомогти вам при формуванні оголошень.
Notion
Canva
LanguageTool
ColorAdobe
Giphy
Email-tester
Висновки
Тож email-маркетинг — це дієвий спосіб, щоб залучити свого споживача і знайти нових з різними видами повідомлень. Він містить індивідуальний підхід до аудиторії, може зекономити ваш час, підтримати комунікацію зі споживачем і сприяти збільшенню продажів. Підходить для будь-якого бізнесу — від мікро до великого бізнесу. Використовуйте масову розсилку, щоб бути завжди на зв'язку, інформувати про події або знижки і нагадувати про себе споживачу.